Haber

Turkish Waterjet Flyboard ile MotoSurf Şampiyonası Kocaeli’de yapıldı

MotoSurf Şampiyonası, Kocaeli Sekapark Kite Peak kıyısında düzenlenen Turkish Water Jet Flyboard ile büyük heyecana sahne oldu. 4 farklı branşta ve 8 kategoride 53 yarışmacının katıldığı şampiyonada akrobatik hareketlerle nefesler tutuldu.

2023 MotoSurf Şampiyonası’nın ilk yarışları, Türkiye’nin en hızlı jetlerinin yer aldığı Sekapark Uçurtma Tepesi kıyısında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Turkish Water Jet Flyboard ile başladı. Sekapark Uçurtma Tepesi kıyısında gerçekleşen şampiyonaya 4 farklı branşta 8 kategoride 53 yarışmacı kayıt oldu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 53 sporcu ve teknik grup bu şampiyona için Kocaeli’ne geldi. Büyükşehir gençliği ve Spor MotoSurf Şampiyonası Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Turkish Water Jet Flyboard ile büyük bir heyecanla başladı. Sporcular büyük klasmanda Türkiye’nin en hızlı jetleri ile kıyasıya mücadele ediyor. Kocaeli’nde büyük spor organizasyonları düzenlediklerini belirten Kocaeli Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, “Sporun başkenti Kocaeli’de genellikle bu tür su sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak su sporlarının gelişmesine öncülük ediyoruz. Ülkemizde başta su sporları olmak üzere sporun merkezi olarak Sekapark Uçurtma Zirvesi kıyılarında Türkiye Şampiyonalarının yanı sıra uluslararası organizasyonlar düzenlemeye hazırız.”

Akrobatik hareketlerle nefesler tutuldu.

Şampiyonada sporcular 8 farklı kategoride yarıştı. Flyboard ile çeşitli akrobasi hareketlerinin gerçekleştirildiği şampiyonanın OPEN, Pro Stock-1, Pro Stock-2, Women’s Cup, Youth, Flyboard ve Drag sınıflarında ilk kez düzenlendiği Kocaeli yarışları heyecan verici bir performans sergiledi. su üzerinde heyecan verici ekstrem hareketlerle seyircilere ziyafet çekin. – KOCAELİ

haber-sariyahsi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu